Τρόφιμα για το Κοινωνικό Παντοπωλείο

Τη Δευτέρα 18 Δεκεμβρίου 2023, το τμήμα Α2 του σχολείου μας, με τη συνοδεία των εκπαιδευτικών Γουλή Γεωργίας, Κυπριάδου Βάνιας και Ξενάκη Γιώργου, παρέδωσε στο Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Ηλιούπολης τα τρόφιμα που συνέλεξε για να γεμίσει τα γιορτινά τραπέζια των συμπολιτών μας που έχουν ανάγκη. Ευχαριστούμε από καρδιάς όλους τους γονείς και τους μαθητές που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμά μας, με αποτέλεσμα να συγκεντρωθούν 17 σακούλες πολλαπλών χρήσεων γεμάτες προϊόντα. Μα πιο πολύ ευχαριστούμε τα παιδιά του Α2 τμήματος, που με αισθήματα αλληλεγγύης, ενσυναίσθησης, ανθρωπιάς και με ωριμότητα και απόλυτη συνείδηση για το έργο που ανέλαβαν, ενημέρωσαν όλα τα τμήματα, συνέλεξαν, συσκεύασαν τα τρόφιμα, τα φόρτωσαν στο αυτοκίνητο του κυρίου Ξενάκη, τον οποίο ευχαριστούμε, και δέχτηκαν να περπατήσουν μέχρι το 5ο Λύκειο Ηλιούπολης (όπου έχει μεταστεγαστεί το Κοινωνικό Παντοπωλείο), καθώς ο Δήμος Ηλιούπολης δε μας διέθεσε λεωφορείο, για να παραδώσουν τα πράγματα. Με το σύνθημα: “Κανένας συμπολίτης μας μόνος του”, σας ευχόμαστε Καλές Γιορτές!