Στην 1η θέση η ομάδα βόλεϊ του σχολείου μας

Την Παρασκευή 16 Φεβρουαρίου 2024, η ομάδα βόλεϊ των αγοριών του σχολείου μας, μια ομάδα που
δημιουργήθηκε με πολλή αγάπη από εξαιρετικούς αθλητές με αγωνιστικότητα και ήθος, κατέκτησε στους σχολικούς αγώνες την πρώτη θέση στην Α΄ Αθήνας!

Ευχαριστούμε αυτά τα παιδιά που με την προσπάθεια και τον αγώνα τους έφεραν το 1ο Λύκειο Ηλιούπολης στην πρώτη θέση της κατάταξης. Μα πιο πολύ τους ευχαριστούμε για το ήθος, την ωριμότητα και τη σύνεση που έδειξαν κατά τη διάρκεια όλων των αγώνων, τιμώντας το σχολείο τους και τους εαυτούς τους και δίνοντας ένα σημαντικό μήνυμα σε μία εποχή που η βία και ο φανατισμός αμαυρώνουν το αληθινό νόημα του αθλητισμού. Ευχαριστούμε, επίσης, τον γυμναστή του σχολείου μας κ. Ασλανίδη, τη συνάδελφο κ. Αγγελή που προπόνησε και συνόδευσε σε όλους τους αγώνες τα παιδιά και τον συνάδελφο κ. Αντωνίου, που επίσης συνόδευσε και εμψύχωσε τους αθλητές μας.
Τέλος, ευχαριστούμε τη σχολική μας σύμβουλο κ. Λιούμπη για την παρουσία της στον τελικό, η οποία από την αρχή της θητείας της στηρίζει και ενθαρρύνει κάθε μας προσπάθεια.
Ευχόμαστε στην “Dream Team” του σχολείου μας καλή επιτυχία στον επόμενο αγώνα! Βαγγέλη, Νίκο,
Γρηγόρη, Δημήτρη, Θανάση, Αντρέα, Χρήστο, Δημοσθένη, Γιώργο, Παναγιώτη, Ιάσονα, Βαγγέλη, όποια κι αν είναι η συνέχεια είστε οι πρωταθλητές της καρδιάς μας!